Kapen duke bërë gara me automjete në Suharekë, gjobiten me nga 500 euro

12 prill 2024 | 20:52

Policia e Kosovës ka gjobitur dy ngasës me nga 500 euro pasi në fshatin Shirokë të Suharekës janë kapur duke bërë gara me automjetet e tyre, transmeton gazeta online Reporteri.net.

“Ngasësit së bashku me vetura janë shoqëruar deri në stacionin policor të Suharekës dhe ndaj dy ngasësve janë shqiptuar gjoba për kundërvajtje me nga 500 (pesëqind ) euro dhe iu është shqiptuar edhe masa mbrojtëse –ndalim i ngasjes për 12 (dymbëdhjetë) muaj, u janë shqiptuar nga 5 pikë negative gjithashtu”, thuhet në njoftim.

Garat e shpejtësisë janë një aktivitetet i rrezikshëm dhe i jashtëligjshëm andaj Policia e Kosovës nuk do t’i tolerojë dhe do të veprojë kundër organizatorëve dhe pjesëmarrësve sa here që të ka informacion për organizimi të tillë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet 15.04.2024 Punime të…