Kapet peshku me dhëmbë si të njeriut

13 maj 12:58

Ekspertët e jetës së egër kanë publikuar fotografinë e një peshku të kapur në Karolinën e Jugut.

Ky lloj peshku, i quajtur peshk dele, është i veçantë pasi mund të rritet deri në 35 cm dhe peshon 21 kilogramë. Ka gojë të fortë dhe dhëmbë të mprehtë që e bëjnë të ngjashëm me të njeriut.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-veterania e marinës së ShBA-së mban të veshur një korse…