Katy Perry shpallet gruaja më e paguar në industrinë e muzikës

22 nëntor 2018 | 11:52

Revista “Forbes” ka shpallur këngëtaren Katy Perry gruan për të paguar të vitit 2018 në industrinë e muzikës. Revista e biznesit vlerëson se Perry fitoi 83 milionë dollarë nga qershori i vitit 2017 deri në qershor të këtij viti.

Gjatë kësaj kohe ajo ka performuar 80 ditë në turneun e saj botëror për promovimin e albumit të pestë, Witness, duke fituar më shumë se 1 milion dollarë në një natë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ëndrrat e Cardi B dhe nënës së saj janë plotësuar.…