Kërcet ‘dajaku’ në Parlamentin e Senegalit (video)

02 dhjetor 11:40

Gjatë një seance gjyqësore në Parlamentin e Senegalit ka degraduar debati duke përfunduar me përleshje mes dy deputetëve.

Derisa ishin duke folur për buxhetin njëri nga deputetët shkon dhe e godet me shuplakë kolegen e tij.

Ajo nuk rri duarkryq por e kap në dorë një karrige dhe e hedh në drejtim të kolegut që e kishte goditur. Seanca u ndërpre pasi pati edhe shkëmbime të grushtave dhe fyerje.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Tre persona janë vrarë dhe 7 janë plagosur si pasojë…