Këshilli i Sigurimit të OKB-së diskuton për Kosovën më 14 nëntor

01 nëntor 2018 | 18:17

Këshilli i Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB) pritet të diskutojë për Kosovën më 14 nëntor.

Lajmin e ka bërë me dije për “Tanjug”-un kryediplomati serb, Iviac Daçiq.

Më herët kishte pasur tentime nga Britania e Madhe që të ndryshojë orarin dhe të rrallohen raportimet për Kosovën, gjë që ishte kundërshtuar nga Serbia dhe Rusia.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Këngëtaret shqiptare me famë botërore, Rita Ora dhe Bebe Rexha…