Kështu do të duket ura e Kukësit

03 maj 19:31

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë të ditur se po vazhdojnë punimet në Rrugën e Kombit.

Rama ka publikuar një video në llogarinë e tij në Facebook ku ka treguar se ura do të jetë e varur në gjatësi 310 metra.

Vijon pa ndërprerje puna për veprën e munguar të Rrugës së Kombit, Urën e Madhe të Kukësit mbi Drin.* ura do te jete e varur në 310 m gjatësi dhe struktura e saj mbajtese kryesore, do te jete një element mbresëlënës prej çeliku special, me hapesirë 270m dhe lartesi 50m”, ka shkruar Rama.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Analisti Jusuf Thaçi ka reaguar ndaj SBASHK-ut që po kundërshton…