Kështu do të jetë moti për dy ditët e ardhshme

08 prill 18:30

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për parashikimin e motit për dy ditët e ardhshme.

Sipas IHK-së, vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të rritur atmosferik.

“Në këto kushte anticiklonike do të mbajë mot me pak vranësira dhe kryesisht me diell. Mëngjeset do të jenë relativisht të ftohta edhe për gjatë këtyre dy ditëve të parashikimit, kështu që në orët e para të ditës dhe gjatë natës parashihen ngrica të cilat do t’i rrezikojnë pjesëmarrësit në komunikacion. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-15 gradë celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga juglindja”, ka njoftuar IHK-ja.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar dy zëvendësministre dhe…