Këta janë kandidatët për deputetë të LDK-së më të votuar në Pejë

10 tetor 10:47

Komisioni Qendror Zgjedhor ka përfunduar numërimin e votave të rregullta, duke mos përfshirë votat e diasporës dhe të atyre me kusht.

Në disa komuna partitë politike janë duke publikuar listën e kandidatëve të tyre për deputetë.

Në pesëshen e parë më të votuar në Pejë të LDK-së janë: Vjosa Osmani me 12671 vota, Kujtim Shala me 7537 vota, Avdullah Hoti me 1319 vota, Lumir Abdixhiku me 1746 vota dhe Anton Quni me 1778 vota.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
PDK në Drenas ka nxjerr numrin e votave të kandidatëve…