Këta janë të gjithë kandidatët e Sali Berishës për Kryesinë e PD-së

27 maj 22:21

Ka përfunduar mbledhja e Komisionit të Rithemelimit në selinë e PD, ku janë diskutuar emrat për anëtarët e Kryesisë të cilët do t’i dërgohen ditën e shtunë për votim Këshillit Kombëtar. Ndër emrat e propozuar nga Sali Berisha janë edhe Jozefina Topalli dhe Arben Imami.

EMRAT:

Mirela Tabaku
Eleina Qirici
Fatbardha Kadiu
Ina Zhupa
Albina Deda
Liljana Elmazi

Jozefina Topalli
Endira Bushati
Liljana Fratari

Arben Imami
Indrit Hoxha
Bedri Blloshmi
Florian Mima
Erald Kapri
Bledi Kasmi

Poashtu emrat që bien në sy janë edhe Belind Këlliçi, Flamur Noka, Klevis Balliu, Çlirim Gjata dhe Oerd Bylykbashi, funksionarë të cilët u pezulluan më parë nga ish-kryetari Lulzim Basha, pas përplasjes me këtë të fundit.

Nga emrat të cilët janë aktualisht anëtarë kryesie janë përsëri në garë Enno Bozdo, Flamur Noka dhe Oerd Bylykbashi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Maqedonia e Veriut ka rihapur ambasadën e saj në Kiev,…