Kim Kardashian na zbulon shtëpinë e saj 70 milion dollarëshe buzë oqeanit!

07 korrik 2023 | 11:10

Kim Kardashian u bëri fansave një turne në pallatin e saj të ri 70 milionë dollarësh buzë oqeanit në Malibu, Kaliforni, në episodin e së mërkurës të “The Kardashians”.

Bleva një shtëpi në Malibu dhe kjo ka qenë një ëndërr e imja përgjithmonë. Është vetëm një nga ato momentet e ‘marrëveshjes’ ku nuk mund të besoj se arrita një qëllim që vërtet nuk e mendoja se ishte reale.

Themeluesja e Skims më pas shihet duke marrë motrën e saj Khloé Kardashian për të vizituar pronën e saj të re në plazh. Khloé për vendbanimin buzë detit në një rrëfim tha:

Shtëpia e Kim në Malibu është kaq e bukur, është fjalë për fjalë një oaz i vogël. Është një copë tokë e madhe dhe ajo është pikërisht në plazh.

Kim bleu pronën prej 70 milionë dollarësh me katër dhoma gjumi dhe gjashtë banjo në shtator 2022. The Post raportoi më parë se blerja e Kim ishte marrëveshja më e madhe me Malibu e vitit dhe shënoi shitjen e katërt më të lartë në të gjithë shtetin e Kalifornisë për vitin 2022.

Shtëpia përfshin më shumë se 7,450 metra katrorë në tre hektarë tokë dhe ka një shteg privat për në një plazh privat, si dhe një rrugë të gjatë me makinë. Shtëpia e stilit bashkëkohor ka një dhomë të kombinuar ndenjeje, strofkë, dhomë ngrënie dhe kuzhinë gustator në katin kryesor, ndërsa suita kryesore krenohet me një oxhak, një zonë ndenjjeje, banjo të dyfishta si spa dhe një dollap.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Granit Xhaka, nga sezoni i ardhshëm nuk do të jetë…