Kjo është bukuroshja shqiptare që i shpëtoi virusit të Kinës

27 janar 10:21

Saranda Shala është top modelja kosovare, e cila karrieren e nisi në moshë të re. Ajo, i takon gjenerates së parë të modeleve profesioniste në Kosovë,.

Saranda Shala, bukuroshja që sfilonte në pista mode, e që e shihnim në reklama të ndryshme televizive, prej disa vitesh më nuk është aktive në botën e modës.

Ajo, tani është nënë e lumtur e dy fëmijëve dhe gjithashtu punon në “PTK”.

Dikur, Saranda Shala e kishte përfaqësuar bukurinë kosovare në një kompeticion bukurie në Kinë, atje ku aktualisht është shprendarë kontravirusi vdekjeprurës, shkruan Kosovarja.

Bukuroshja, përmes këtij mbishkrimi, gjen edhe arsyet se përse në Kinë shprendahen viruse me rrezikshmëri të lartë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në Berlin, pjesë e negociatave për marrëveshjen e mundshme për…