Kjo është lista e golashënuesve në Spanjë

19 shkurt 17:18

Lista e golashënuesve në La Liga kryesohet nga sulmuesit Barcelonës, Lionel Messi dhe Luis Suarez.

Argjentinasi ka realizuar 20 gola, kurse uruguaiani tri gola më pak. Ndërsa, Cristiano Ronaldo ka realizuar 12 gola.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas fitores ndaj Sampdorias me rezultat 1-0, Leonardo Bonucci e…