Kjo është mosha e 12 personave që humbën betejën me koronavirus

27 nëntor 15:38

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka bërë me dije se 12 personat që kanë ndërruar jetë nga Covidi janë të moshës nga 46 deri në 86 vjeç, raporton “Epoka e re”.

“Brenda 24 orëve janë raportuar 12 raste të vdekjes si pasojë e këtij virusi. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Podujevë dy raste (76, 66 vjeç), Prishtinë dy raste (74, 64 vjeç), Fushë-Kosovë një rast (61 vjeç), Gjakovë një rast (85 vjeç), Gjilan një rast (79 vjeç), Kamenicë një rast (86 vjeç), Klinë një rast (59 vjeç), Lipjan një rast (76 vjeç), Prizren një rast (73 vjeç) dhe Rahovec një rast (46 vjeç)”, ka njoftuar IKShPK-ja.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një delegacion i Nismës Socialdemokrate, i kryesuar nga kryetari i…