Klopp: Fitore e përkryer ndaj Atleticos

04 nëntor 2021 | 11:52

Skuadra e Liverpoolit e mposhti Atletico Madridin me rezultat 2-0. Trajneri Jurgen Klopp e ka vlerësuar të përkryer fitoren e skuadrës së tij dhe e vetmja gjë negative në këtë ndeshje ishte lëndimi i sulmuesit Firmino.

“Orari jonë ka qenë i jashtëzakonshëm dhe edhe pse e kontrolluan ndeshjen, ne e humbëm një lojtar shkaku i lëndimit, Bobby Firmino. Mendoj se njerëzit deshën të shihnin shumë gola. Por mendoj se ndeshja ishte pothuajse e përkryer, ashtu siç duam ne. Ne i shënuam golat në çastet e duhura”, ka thënë Klopp.

/Epoka e re/ 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ka filluar sot (e enjte) periudha e votimit përmes postës…