Kollçaku: Do të diskutojmë për koalicionet dhe zgjedhjen e kryetarit të LV-së

17 dhjetor 2017 | 12:22

Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosjes! dhe deputetja, Fatmire Kollçaku ka bërë të ditur se në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të LV-së sot do të diskutohet për koalicionet e LV-së me partitë tjera në komunat e Kosovës, si dhe për zgjedhjen e kryetarit të partisë.

Ajo ka bërë thirrje që të ketë unitet brenda partisë, pas përçarjeve të fundit që kanë ndodhur.

“Në mbledhjen e sotme do të diskutojmë edhe koalicionet me partitë e tjera. Në ato që kemi fituar por edhe ato në të cilat jemi në koalicion. Gjithashtu do të diskutojmë për zgjedhjen e kryetarit të Vetëvendosjes, pasi siç dihet mandati i Ymerit do të përfundojë në janar. Statutin tonë e kemi votuar se bashku dhe jemi mburrur se e kemi më të mirin nga të gjitha partitë dhe këtë duhet ta zbatojmë tani. Bëj thirrje që të jemi të bashkuar”, ka thënë ajo.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një burrë ka gjetur një mënyrë të çuditshme për ta…