Komuna e Drenasit i ofron bashkëpunim kompanisë ‘Pastrimi’

23 janar 2019 | 20:39

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka pritur në takim kryeshefin e ri të Kompanisë Regjionale të Mbeturinave “Pastrimi”, Burim Kelmendi, me të cilin ka biseduar rreth problemeve dhe projekteve të përbashkëta për menaxhimin e mbeturinave në këtë komunë.

Lladrovci ka uruar Kelmendin për detyrën e re, duke i ofruar bashkëpunimin e Komunës e Komunës së Drenasit lidhur me sistemin e menaxhimit të mbeturinave.

Ndërsa kryeshefi i kompanisë “Pastrimi”, Burim Kelmendi, ka falënderuar kryetarin Lladrovci për takimin dhe ka thënë se kjo kompani do të vazhdoj bashkëpunimin me Komunën e Drenasit për të përmirësuar gjendjen ambientale në këtë komunë.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka dënuar aktin…