Konfirmohet lansimi i “Xiaomi Mi Band 3”

28 maj 2018 | 22:29

Kompania e njohur kineze, Xiaomi, ka konfirmuar se Mi Band 3 do të lansohet këtë javë gjatë një ngjarjeje të kompanisë e cila do të mbahet më 31 maj.

Konfirmimi erdhi nga kreu i kompanisë, Lei Jun, në një postim në rrjetin social kinez Wiebo.

Ai, po ashtu, ka thënë se Xiaomi ishte duke e testuar Band 3 për dy-tre muaj dhe se do të jetë një smartfon shumë më i mirë se dy Mi Band-at e mëparshëm, transmeton Koha.net.

Xiaomi Mi Band 3 thuhet se nuk do të ketë butonin fizik, do të ofrojë mbështetje për Bluetooth 4.2 dhe NFC, si dhe do të jetë rezistent ndaj ujit dhe pluhurit.

Image

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Etrit Berisha ka folur për ndeshjen miqësore Kosova-Shqipëria, duke vënë…