Konfiskohen armë në Mitrovicë

12 nëntor 2018 | 10:27

Policia në Mitrovicë në dy lokacione të ndryshme, ka konfiskuar dy armë zjarri dhe një sprej.

Sipas Policisë, në rastin e parë është realizuar një urdhër kontrolli në një lokal në rrugën “Mbretëresha Teutë”, ku janë konfiskuar dy revole, dy karikatorë, njëri me pesë fishekë me gaz dhe tjetri gjashtë fishekë, 10 fishekë me gaz në një çantë dhe 20 fishekë.

Ndërsa në rastin e dytë gjatë një pike kontrolli, është ndaluar një veturë, ku gjatë kontrollit është gjetur dhe është konfiskuar një sprej.

Të  dyshuarit pas procedurave intervistuese me urdhër të prokurorit të shtetit janë liruar në procedurë të rregullt.Rasti po hetohet për vepër penale ‘mbajtje në pronësi, kontroll, posedim i paautorizuar i armës’.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gjatë festimeve të 100-vjetorit të paqes pas përfundimit të Luftës…