Konjufca: Dorëheqja e Ymerit dhe Sejdiut, e paarsyeshme

04 janar 2018 | 18:25

Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, e ka quajtur të paarsyeshme dorëheqjen e Visar Ymerit nga pozita e kryetarit të kësaj lëvizje dhe të Dardan Sejdiut nga pozita e nënkryetarit.

“Për të gjitha mospajtimet dhe dallimet në diskutime, nuk janë të arsyeshme dorëheqjet nga Vetëvendosja. Askush s’e ndihmon Vetëvendosjen duke u dorëhequr. Suksesi i Vetëvendosjes ka ardhur se kemi qenë bashkë dhe në momentin kur gjërat trajtohen me dorëheqje, kjo nuk i bën mirë as Kosovës as Vetëvendosjes”, ka thënë Konjufca.

Ndërsa nënkryetarja e Vetëvendosjes, Fatmire Kollçaku, ka thënë se duhet të bëhet e qartë se as Ymeri e as Sejdiu, nuk kanë dhënë dorëheqje nga kjo lëvizje, por vetëm nga pozitat e tyre si kryetar dhe nënkryetar të Lëvizjes.

“Janë larguar nga postet e tyre jo nga Vetëvendosje. Ne nuk i kemi pranuar ato dorëheqje, pasi mendojmë se duhet të bisedojmë dhe rruga më e mirë është ajo që t’u kthehemi problemeve të cilat vetëm së bashku mund t’i zgjedhim”, ka thënë Kollçaku.

Ajo ka shtuar se nuk do të ketë ndarje në Vetëvendosje.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetari i…