Konjufca pas takimit me Hotin: Jemi në fazën e koordinimit

22 dhjetor 2017 | 20:46

Shefi i grupit parlamentar të Vetëvendosjes!, Glauk Konjufca , ka dalë nga takimi që kishte me Shefin e grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, dhe ambasadorin britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell. 

“Jemi ende në fazën e koordinimit. Deshëm vetëm ta shohim se çfarë qëndrimi ka LDK-ja për zhvillimet e fundit”, ka thënë Konjufca.

Ligjin për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, kujtojmë se LDK-ja e quajti të rrezikshme e të nxituar.

Ndërkaq, O’Connell deklaroi se nata e sotme, mund të jetë nata më e rrezikshme për Kosovën që nga paslufta.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-Kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani, deklaroi se…