Kosova barazon ndaj Greqisë

14 nëntor 2021 | 22:42

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka zhvilluar ndeshje të mirë kundër Greqisë dhe ka nxjerrë një barazim 1-1. Kosova e mbylli fushatën me kualifikuese për Kupën e Botës me vetëm pesë pikë të grumbulluara.

Në pjesën e parë të ndeshje, Greqia ishte skuadër me e mirë dhe arriti të shënon në minutën e 44-të, nëpërmjet Giorgos Masouras (1-0). Në pjesën e dytë të dyja skuadrat përfaqësuese patën rastet e veta, derisa Kosova arriti të barazon rezultatin në minutën e 76-të, kur harkimin e Zhegrovës e shfrytëzoi për mrekulli kapiteni Amir Rrahmani, i cili barazoi rezultatin 1-1. Më pas një rast të mirë shënimi e pati Zhegrova, por një të tillë e patën edhe grekët, por gjuajtjen e tyre e ndali portieri Muriq.

Në emisionin “Kojshia Show”, jemi mësuar gjithmonë të shohim mysafirë…