Kosova bën historinë në Ligën e Kombeve, dy ndeshje larg Evropianit

01 janar 22:49

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka bërë historinë, pasi është kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Kombeve dhe me dy fitore eventuale ajo do të kualifikohet në “Euro 2020”.

“Dardanët” e mbyllën grupin në vendin e parë me 14 pikë, duke regjistruar katër fitore, dy barazime dhe asnjë humbje. Ndërsa kanë shënuar plot pesëmbëdhjetë gola dhe kanë pranuar vetëm dy.

Kosova kundërshtare të radhës e ka Maqedoninë, kurse mundësi tjetër për kualifikim në Evropian do ta këtë edhe mundësinë nëpërmjet eliminatoreve, ku në grup është me Anglinë, Çekinë, Bullgarinë dhe Malin e Zi.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, ka bërë me dije se…