Kosova ‘fluturon’ në renditjen e FIFA-s

29 nëntor 2018 | 12:48

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka “fluturuar” në renditjen e FIFA-s.

Suksesi historik i arritur në Ligën e Kombeve ka bërë që “Dardanët” të pozicionohet gjashtë pozita me lartë, duke u pozicionuar në vendin e 131-të.

Shqipëria nuk ka ndryshuar në renditjen e re të FIFA-s, pasi ende renditen në pozitën e 60-të.

Belgjika është e para në renditje me vetëm një pikë me shumë se Franca. Në pozitën e tretë është Brazili, kurse në pozitat katër dhe pesë renditen Kroacia dhe Anglia. Në dhjetëshen më të mirë janë edhe Portugalia, Uruguai, Zvicra, Spanja dhe Danimarka.

/Epoka e re/  

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Drejtori ekzekutiv i Klubit të Prodhuesve të Kosovës, Astrit Panxha,…