Kosova larg përmbushjes së kërkesave të të rinjve

18 shkurt 2018 | 12:04

Për 10 vjet shtet Kosova nuk arriti t’i përmbushë pritjet e të rinjve.

 Shumë prej tyre të anketuar nga “Radio Evropa e Lirë”, kanë thënë se nuk është shënuar progres në shumë fusha, të cilat ata i konsiderojnë si të domosdoshme për një perspektivë më të mirë.

Cilësia e dobët në arsim dhe pamundësia për të lëvizur pa viza drejt vendeve të Bashkimit Evropian, janë dy nga çështjet e papërmbushura përgjatë kësaj dekade shtet.

https://www.facebook.com/evropaelire/videos/10156255718327249/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Dy ndeshje të ndryshme, përkatësisht ndaj Vitoria Setubal në kampionat…