Krasniqi pësoi humbje ndaj Abrahamit

31 dhjetor 2017 | 09:51

 

Boksieri nga Juniku, Haxhi Krasniqi, ka pësuar humbje përballë ish-kampionit të botës, Arthur Abraham.

Në raundet e para dominoi Krasniqi, por nga raundi i gjashtë doli në skenë përvoja e Abrahamit, i cili, me mjaft mjeshtëri, arriti t’i neutralizojë goditjet e Krasniqit dhe të arrijë fitore. Takimi u zhvillua në 12 raunde dhe fituesit i jepet mundësia për të luftuar për titull të botës në kategorinë super të mesme në versionin WBO.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur i bindur se…