Krasniqi priti në takim ambasadorin Minxhozi, flasin për bashkëpunimin ekonomik

16 qershor 2020 | 11:27

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, (MTI), Vesel Krasniqi priti në takim ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi  me të cilin biseduan për vazhdimin e bashkëpunimit dhe zbatimin e marrëveshjeve të nënshkruara në mes Prishtinës dhe Tiranës.

Ministri Krasniqi falënderoi ambasadorin Minxhozi për vizitën dhe bashkëpunimin, duke vlerësuar ndihëm e shtetit shqiptarë për Republikën e Kosovës.

“Ministri Krasniqi dhe ambasadori Minxhozi diskutuan edhe për sezonin turistik, dhe masat që duhet të respektohen për tu mbrojtur nga pandemia, duke u dakorduar që të kenë takime vazhdueshme që t’i eliminojnë të gjitha barrierat që mund të paraqiten në mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Ndërsa, ambasadori e uroi ministrin Krasniqi për detyrën e re, duke i ofruar bashkëpunim dhe shprehi gatishmërinë e Republikës së Shqipërisë për ta përkrahur  integrimin dhe  zhvillimin  ekonomik e politik të Republikës së Kosovës.

Po ashtu në takim u diskutua edhe rritja e qarkullimit të mallrave dhe prodhimeve në mes Kosovës dhe Shqipërisë, dhe lehtësirat që duhet të vazhdojnë që të rriten shkëmbimet tregtare”, thuhet në njoftimin e MTI-së. (A. M / Epoka e re)

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Bedri Islami Lavdia u takon atyre që flijohen për vizione…