Kreu i Sindikatave të Shëndetësisë kërkon të shtyhen zgjedhjet për 6 muaj

21 gusht 18:06

Kryetari i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës, Blerim Syla ka kërkuar nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani që t’i shtyjë zgjedhjet për 6 muaj si shkak i situatës me pandeminë.

Syla përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook” ka kërkuar të formohet një grup për shpëtim nacional nga pandemia.

Ky është postimi i tij:

Presidentes…Kërkesë

E nderuar anuloi zgjedhjet lokale per 6 muaj…

Duke e ndjer dhe prekur këtë numër skandaloz të infektuarve dhe të vdekurve po ju adresohem publikisht pasi spo merrni vesh.

PRESIDENTE jemi për marre e gjynah, për menaxhim të Pandemis, Ju lutem jeni bija e një punetore të rrespektuar shëndetsore, e dini pra çka do thotë kjo. Jemi lodhur, dermuar, ofenduar e të neglizhuar…andaj veproni.

Nuk po kërkoj takime, foto të qastit e lëmosh, po kërkoj njerzi dhe ndenje.

KRYETARE ANULONI ZGJEDHJET LOKALE DHE FORMONI SA MË SHPEJT NGA JU GRUPIN PËR SHPËTIM NACIONAL NGA PANDEMIA …JEMI KEQ…

ME RESPEKT DR. Blerim Syla.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në kulmin ekstrem të infektimeve në Kosovë nuk vërehet ndonjë…