Kryeministri Haradinaj: Me pietet përulemi para gjithë të rënëve për liri

17 janar 2018 | 11:11

Në kuadër të organizimeve të Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, në 550-vjetorin e vdekjes, kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga kabineti qeveritar dhe kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, bëri homazhe te shtatorja e heroit kombëtar, në sheshin që mbanë emrin e tij në Prishtinë.

Me këtë rast, kryeministri Haradinaj ka thënë se ky nderim është pjesë e aktiviteteve të përbashkëta të dy qeverive, Republikës së Shqipërisë dhe të Kosovës për Vitin Mbarëkombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

“Në këtë ditë kujtojmë gjithë veprën e madhe, luftën e madhe dhe gjithë të arriturat e heroit tonë, të arritura, në të cilat edhe ne sot ndërtojmë të tashmen dhe e kemi të garantuar të ardhmen. Po ashtu, me pietet përulemi para gjithë të rënëve për liri. Sot kujtojmë me respekt heronjtë e Kosovës, Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka”, ka thënë kryeministri Haradinaj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ta mbyllësh gojën dhe hundët në momentin që teshtin, nuk…