Kryetari i Tiranës nis fushatën e librave (Video)

25 mars 16:18

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, pas fushatës për mbjelljen e pemëve në kryeqytetin shqiptar, ka nisur një fushatë të re, atë të librave.

Veliaj këtë fushatë e ka nisur duke përuruar një bibliotekë të re në Tiranë.

“Sot është një ditë e mirë për Tiranën, i kthyem qytetit një bibliotekë të re. Nuk kishte mënyrë më të mirë për të nderuar gjuhëtarin dhe përkthyesin e njohur, Petro Zhejin se sa biblioteka e re në njësinë 9”, ka shkruar Veliaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

 

Biblioteka ‘Petro Zheji’

SHPËRNDAJE/SHARE – Sot është një ditë e mirë për Tiranën ?, i kthyem qytetit një bibliotekë ?të re. Nuk kishte mënyrë më të mirë për të nderuar gjuhëtarin dhe përkthyesin e njohur Petro Zhejin se sa biblioteka e re në njësinë 9. ???‍?

Posted by Erion Veliaj on Sonntag, 25. März 2018

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se nga java…