Kufizime të reja të udhëtimeve teksa varianti i ri ‘Omicron’ po përhapet nëpër botë

30 nëntor 13:23

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar se varianti i ri i koronavirusit, ‘Omicron’, paraqet rrezik të madh për rritjen e infeksioneve në të gjithë botën.

Të paktën 70 shtete dhe territore deri më tani kanë vënë kufizime të udhëtimeve, për të parandaluar përhapjen e variantit të ri të Covid-19.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Për nder të aktores Adriana Matoshi e cila përsëri u…