Kurti bën homazhe te “Heroinat”, vlerëson kontributin e gruas në shoqëri

19 qershor 09:59

Kryeministri i Kosovës , Albin Kurti, ka bërë sot homazhe te “Heroinat” në Prishtinë.

Kurti ka folur për rolin dhe kontributin e vajzave dhe të grave në të gjitha proceset historike.

Ai ka folur edhe për rolin e gruas në shoqëri dhe ka ka vlerësuar lart guximin, qëndrueshmërinë dhe virtytet e saj në histori.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një person i ka ndërhyrë gazetares së Radio Televizionit të…