Kurti në fund të javës viziton Zvicrën

20 shtator 2023 | 15:40

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në fund të javës do të bëjë një vizitë kortezie në kryeqytetin e Zvicrës, Bernë.

Ai do mirëpritet nga ministri i Brendshëm Alain Berset, i cili mban presidencën e rradhës zvicerane këtë vit.

Çështjet aktuale rajonale në Ballkanin Perëndimor dhe marrëdhëniet dypalëshe mes Zvicrës dhe Kosovës do jenë temë diskutimi.

Në mbrëmjen e vizitës së tij, Kurti do të zhvillojë një takim në Ambasadën e Kosovës në Bernë me kandidatët shqipfolës për Dhomën e Përfaqësuesve, shkruan Le Canton27.ch.

Gjatë qëndrimit në Zvicër, ai do të takohet edhe me mërgimtarë në disa kantone.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kombëtarja shqiptare po kalon një periudhë të artë, ku e…