Kurti: Në qeverinë e re s’ka më hajna

07 tetor 2019 | 00:53

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje!, Albin Kurti ka thënë se me qeverinë e re nuk do të ketë më hajna në qeverisje.“Me qeverisjen tonë nuk ka më hajna në qeveri. Jeta e kriminelëve do të jetë e vështirë, ne kemi humbur shumë kohë në këto 20 vjet, sa shancat e shkuara huq por tash erdhi dita për juve popull i dashur”, ka thënë Kurti.

Kurti në një fjalim para qytetarëve të Kosovës ka thënë se kjo është fitorja e tretë e Kosovës. “Fitorja e parë ishtë çlirimi i qeshorit në vitin 1999, fitorja e dytë ishte pavarisa e Kosovës në shkurt të vitit 2008, dhe tetori i vitit 2019 është fitorja e tretë e popullit të Kosovës”, ka thënë Kurti.

Tutje ai ka falënderuar qytetarët e Kosovës që kanë dalur masivisht në këto zgjedhje. “Falenderojmë të gjithë qytetarët që kanë dalë masivisht në zgjedhje, për ta shpëtuar shtetin nga kapja, dhe nuk kanë lejuar që drama e kapjes së shtetit të ketë fund tragjik. Tash e hapim një kapitull të ri me faqe të bardhë e me zemër të ngrohtë. Fitorja është më shumë e juaja se sa e jona”, ka deklaruar Kurti.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje!, Albin Kurti, ka shpallur fitoren e…