Kurti pranon letër urimi nga UNDP dhe NDI

07 prill 11:00

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar letër urimi nga përfaqësuesja e Përhershme e Programit të Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në Kosovë, Maria Suokko, dhe nga drejtoresha e Lartë e Përhershme e Institutit Demokratik Kombëtar (NDI) në Kosovë, ambasadorja Nancy Soderberg me rastin e marrjes së detyrës së kryetarit të Qeverisë.

Në letrën dërguar kryeministrit Kurti, Suokko ka theksuar vendosmërinë e UNDP-së për ta vazhduar bashkëpunimin me kryeministrin Kurti dhe kabinetin e tij.

Derisa në letrën e urimit nga NDI, në emër të institutit, ambasadorja Soderberg e ka përgëzuar kryeministrin Kurti për punën e tij në dobi të qytetarëve të Kosovës duke shpresuar që të punojnë së bashku për ta fuqizuar më tej demokracinë e vendit.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kate Winslet ka folur hapur për paragjykimin që ekziston në…