Kurti ua mundëson bashkatdhetarëve falas policën e sigurimit e cila vlen një muaj

29 qershor 2024 | 10:29

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti u ka uruar mirëseardhje bashkatdhetarëve të Kosovës, duke iu thënë se Kosova iu pret me krahë t`hapur dhe zemrën plot.

Kurti ka thënë se nga e hëna ata të cilët vijnë me vetura për në vendlindje, mund të marrin falas policën e sigurimit e cila vlen një muaj nga cilado prej pikave kufitare hyrëse.

“Të dashur bashkatdhetarë,

Si çdo verë, e përherë, Kosova ju pret me krahë t’hapur dhe zemrën plot.

Ju që do të vini me automjete, nga e hëna mund të merrni falas policën e sigurimit me vlefshmëri një muaj, në cilëndo prej pikave kufitare hyrëse”, ka shkruar kryeministri në Facebook.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një zëdhënës i ushtrisë izraelite ka njoftuar se forcat e…