Kush e sundon botën?

24 janar 12:25

SHBA dhe Rusia vijojnë të dominojnë botën, ndërsa shumë vende të tjera po shohin sesi pozicionet e tyre po bien çdo ditë.

Në renditjen e publikuare nga “US News and World Report” janë marrë parasysh elementë të tillë si fuqia politike, ushtarake dhe ekonomike,

Renditja është pjesë e studimit vjetor vendet më të mira, i cili bazohet në përgjigjet e 21 mijë personave.

Këto janë 25 kombet më të fuqishme në botë, sipas renditjes së vitit 2020:

Egjipti,

Brazili,

Norvegjia,

Singapori,

Holandë,

Suedi,

Spanjë,

Katar,

Itali,

Turqi,

Australi,

Indi,

Zvicër,

Kanada,

Emiratet e Bashkuara Arabe,

Arabia Saudite,

Koreja e Jugut,

Izraeli,

Japonia,

Franca,

Britania e Madhe,

Gjermania,

Kina,

Rusia,

Nr. 1. SHBA

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Duket se telenovela me të ardhmen e Christian Eriksen do…