Kush janë aktorët më të pasur në botë

30 gusht 2023 | 12:58

Kur pyesim veten se cilët janë aktorët më të pasur në botë, sigurisht që të parët na vijnë ndërmend disa emra, por në krye të kësaj liste mund të na habisë.

Dwayne Johnson dhe Tom Cruise janë padyshim asociacione kur kërkojmë se cilët janë aktorët më të pasur, por kur bëhet fjalë për pasurinë totale, ka ende dikush që është përpara tyre.

Besojeni apo jo, me një vlerë neto prej 3 miliardë dollarësh, aktorja më e pasur në botë është Jami Gertz, e njohur më së shumti për rolin e saj në “ The Lost Boys” .

Përveç kësaj, ajo luajti në Crossroads, Less Than Zero, Quicksilver dhe Twister, si dhe serialet Square Pegs, Still Standing dhe The Neighbors.

Së bashku me bashkëshortin e saj, Tony Ressler, ajo është një pjesë pronare e klubit NBA Atlanta Hawks, dhe çifti gjithashtu zotëron një aksion në ekipin e bejsbollit Milwaukee Brewers.

Aktori i dytë më i pasur në botë me një vlerë prej 1 miliardë dollarësh është Tyler Perry dhe në vendin e tretë është Jerry Seinfeld me 950 milionë dollarë.

Lista e njëzet aktorëve dhe aktoreve më të pasura duket kështu:

Jami Gertz

Tyler Perry

Jerry Seinfeld

Duein Xhonson

Shahrukh Khan

Tom Cruise

George Clooney

Robert De Niro

Amitabh Bachchan

Mel Gibson

Adam Sandler

Kevin Hart

Arnold Schwarzenegger

Ryan Seacrest

Jack Nikolson

Tom Hanks

Larry David

Bill Kozbi

Jackie Chan

Jennifer Lopez

Do të theksojmë se Dwayne Johnson është në vendin e katërt, pavarësisht se ka dhuruar një “shumë historike” parash për kolegët e tij grevistë, por gjithashtu është njoftuar se ai do të marrë pagën më të lartë të aktrimit nga çdo aktor ndonjëherë për filmin e ardhshëm Red One.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas transferimit të Romelu Lukaku te Roma, emri i Sergio…