Kuvendi Komunal i Prishtinës kujton 20-vjetorin e Epopesë së UÇK-së

05 mars 16:39

Kuvendi Komunal i Prishtinës ka mbajtur të hënën seancë solemne për të shënuar 20-vjetorin e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Kryesuesi i Kuvendit Komunal, Agim Kuleta, nënkryetari Selim Pacolli si dhe kryetari i Veteranëve të UÇK-së (Dega Prishtinë), Fatmir Sopi, përkujtuan rezistencën e familjes Jashari, rezistencë kjo që u pasua me mobilizim të përgjithshëm dhe i dha hov luftës së drejtë për liri.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëvendëskryeministri, njëherësh ministër i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Dardan Gashi,…