Kuvendi pritet ta shqyrtojë platformën për dialogun me Serbinë

03 qershor 2018 | 17:05

Kuvendi i Kosovës pritet ta shqyrtojë të hënën platformën shtetërore për finalizimin e dialogut ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republikës së Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve në mes dy vendeve.

Sipas kësaj platforme, bartës i procesit final të dialogut do të jetë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Kjo platformë është përgatitur nga Qeveria dhe është përcjellë për trajtim të mëtutjeshëm në Kuvendin e Kosovës.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes miqësore Shqipëri-Ukrainë. Kuqezinjtë…