Ky është moti sot

09 dhjetor 2018 | 08:55

Në Kosovë moti për ditën e diele do të karakterizohet me vranësira të shpërndara dhe intervale me diell.

Në pjesën veriperëndimore parashihet të bie shi në orët e hershme të ditës,.

“Temperatura minimale parashihet të lëvizë ndërmjet 0-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius”, thuhet në komunikatën e dërguar nga Instituti Meteorologjik i Kosovës.

Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe verilindja e lehtë deri mesatare.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Finales së spektaklit më të madh të muzikës në Shqipëri,…