Ky është personi që vdiq mbrëmë pas aksidentit në Deçan

25 shkurt 2023 | 11:12

Një person ka vdekur pasi është goditur nga një veturë në fshatin Rastavic të Deçanit.

Mësohet se person i vdekur është, Bali Hadërgjonaj. Hadërgjonaj ishte pjesë e Degës së AAK-së në Deçan.

Sipas policisë, deri tek rasti ka ardhur pasi viktima fillimisht kishte bërë vetaksident, ndërsa kishte dalë nga vetura dhe gjatë kalimit të rrugës në kursin nga drejtimi i Gjakovës, është goditur nga një veturë.

“Viktima dërgohet në Spitalin Rajonal në Gjakovë e më pastaj  për shkake të  natyrës se lëndimeve është dërguar për në QKUK – Prishtinë. Sot rreth orës 01:50 minuta Policia është njoftuar se viktima kishte ndërruar jetë”, thuhet në njoftimin e policisë.

Në lidhje me ngjarjen, i dyshuari me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje, ndërsa trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për Obduksion.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një person është lënduar si pasojë e aksidentit që ka…