Ky është rezultati final i derbit Drita – Feronikeli

25 nëntor 15:30

Derbi i kësaj xhiro në elitën e futbollit të Kosovës në mes Dritës dhe Feronikelit, përfundoi pa fitues (1-1).

Në pjesën e parë shënuan mysafirët nëpërmjet Lapidar Lladrovcit, kurse në pjesën e dytë vendasit  barazuan rezultatin në 1-1, me golin e shënuar nga Bujar Shabani.

Pas kësaj ndeshje Feronikeli është i dyti me 36 pikë, një më pak se lideri Prishtina. Drita është në pozitën e pestë me 23 pikë.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sot në Prizren janë përuruar shtatorët e liderëve të Lidhjes…