Përurohen shtatorët e Ymer Prizrenit, Avdyl Frashërit dhe Sylejman Vokshit

25 nëntor 2018 | 15:22

Sot në Prizren janë përuruar shtatorët e liderëve të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, Ymer Prizreni, Avdyl Frashëri dhe Sylejman Vokshi.

Në përurimin e këtyre shtatorëve kanë marrë pjesë  kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, kryeministri Ramush Haradinaj, zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, kryeministri Edi Rama, etj.

Përurimi i këtyre shtatorëve është bërë në kuadër të shënimit të Vitit Mbarëkombëtar Gjergj Kastrioti –  Skënderbeu, transmeton “Epoka e re”.

Fotografia e Kadri Veseli

Fotografia e Kadri Veseli

Fotografia e Kadri Veseli

Fotografia e Kadri Veseli

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka arritur në Kosovë ku…