Ky është vendimi i fundit për La Ligën

23 mars 14:40

Koronavirusi po përhapet me shpejtësi në të gjithë Evropën, teksa Italia deri tani është shteti më i prekur, teksa menjëherë më pas vjen Spanja.

Pikërisht në Spanjë situata vazhdon të përkeqësohet, teksa numri i të prekurve dhe viktimave është në rritje. Për këtë arsye presidenti i federatës spanjolle të futbollit, ka pasur një bisedim me presidentët e klubeve për të folur për situatën.

Është rënë dakord që futbolli të pezullohet deri në një datë ta pacaktuar, deri në pritje të një vendimi të qeverisë se kur mund të rinisë futbolli.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani është në pritje…