Lahi Brahimaj poston fotografi në ‘Facebook’ kur u nis me disa bashkëluftetarë për Kosovë pas sulmit në familjen Jashari (Foto)

22 janar 11:07

“Fotot që po shihni, janë të realizuara para 21 vitesh, në kufirin ndërmjet Shqipërisë dhe Kosovës, kur ishte sulmuar Familja e Komandantit Legjendar, Adem Jashari. Me të marrë lajmin, për ketë ngjarje, bashkë me Muje Krasniqin (Kapuqin), Ilir Konushevcin dhe disa bashkëluftetarë vendosëm dhe u nisëm për Kosovë, në kushtet atmosferike që nuk ishin aspak të lehta, ashtu siç po shihen edhe në këto foto”, ka shkruar ish-gjenerali i UÇK-së, Lahi Brahimaj, në llogarinë e vet në “Facebook”.

“Lavdi, Komandantit Legjendar, Adem Jashari, Familjes Jashari dhe të gjithë dëshmorëve të kombit”, ka shkruar Brahimaj.

Fotot që po shihni, janë të realizuara para 21 vitesh, në kufirin ndërmjet Shqipërisë dhe Kosovës, kur ishte sulmuar…

Gepostet von Lahi Brahimaj am Dienstag, 22. Januar 2019

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Fitorja e 33-të sezonale për skuadrën kampione të Golden State,…