Lajçaku takohet edhe me Haradinajn

02 mars 11:42

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Para se të takohet me Haradinajn, Lajçaku është takuar edhe me liderët tjerë institucionalë dhe politikë.

Pas vizitës treditore në Kosovë, Lajçaku do ta vizitojë edhe Serbinë dhe Malin e Zi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Arsenali e mposhti Leicester Cityn (1-3) në ndeshjen që u…