Lautaro: Jam gati ta firmos që nesër rinovimin

07 dhjetor 2023 | 13:16

Lautaro Martinez është lojtari i momentit te skuadra e Interit.

Klubi zikaltër i ka ofruar kontratën e re, e cila ende nuk është firmosur nga argjentinasi. Gjithsesi ai është shprehur se është i gatshëm ta bëjë që nesër.

“Edhe pak duhet. A do të firmos për Vitin e Ri? Unë shpresoj që nesër. Jam i qetë dhe në harmoni, këtu ndihem mirë dhe kam shumë dëshirë që të rinovoj. Firma për mua është gati, mungojnë vetëm pak detaje. Njerëzit më duan dhe unë i dua. Klubi do të bëjë pjesën e tij, unë po bëj timen. Duhet edhe pak, nuk ka asnjë problem.

Fillimi i shkëlqyer i sezonit? Sinqerisht unë e prisja, edhe pse nuk besoja se do të ingranoheshim kaq shpejt në automekanizmat, në verë ikën 12 lojtarë, arritën djem të jashtëzakonshëm që punojnë mirë që nga dita e parë, por nuk prisja që të integroheshim kaq shpejt.

Inzaghi është me siguri një trajner i klasit më të lartë, ka bërë këtu 3 vjet të pabesueshëm, duke fituar Kupa dhe duke arritur finalen e Championsit. Titujt e munguar mbeten, por tani jemi në garë të plotë. Duhet të vazhdojmë pasi ka edhe skuadra të tjera të forta si Milan dhe Napoli”, deklaroi Lautaro.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar statistikat e…