Liga e Kampionëve me superpërballje, PSG – Bayern dhe Liverpool – Real

07 nëntor 12:22

Shorti i 1/16-të të Ligës së Kampionëve ka sjellë përballje mes skuadrave gjigante të Evropës.

Shorti i hedhur në Nyon të Zvicrës ka përcaktuar dy përballje të zjarrta mes PSG-së dhe Bayern Munchen dhe Liverpoolit dhe Real Madridit.

Ndeshja e parë e raundit të 1/16 do të luhen më 14/15 dhe 21/22 shkurt 2023, kurse ndeshjet e kthimit 7/8 dhe 14/15 mars 2023, raporton “Epoka e re”.

Shorti për çerekfinalet dhe gjysmëfinalet mbahet më 17 mars 2023, kurse ndeshja e parë çerekfinalet: 11/12 prill 2023. Ndeshja e kthimit çerekfinale: 18/19 prill 2023

Ndeshja e parë gjysmëfinale zhvillohen më 9/10 maj, kurse ato të kthimit më 16/17 maj. Finalja: 10 qershor 2023 në stadiumin Ataturk në Stamboll (Turqi).

Çiftet e 1/16:

🇩🇪 RB Leipzig vs. Man City 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
🇧🇪 Club Bruges vs. Benfica 🇵🇹
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Liverpool vs. Real Madrid 🇪🇸
🇮🇹 AC Milan vs. Tottenham 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
🇩🇪 Dortmund vs. Chelsea 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
🇮🇹 Inter vs. Porto 🇵🇹
🇫🇷 PSG vs. Bayern Munich 🇩🇪

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Votuesit në Frankfurt kanë larguar kryetarin e qytetit, i cili…