Limaj përkrah bashkëluftëtarit, Kadri Veseli, pas thirrjes nga Specialja

07 nëntor 22:04

“Ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale për bashkëluftëtarin tonë, z. Kadri Veseli, është e padrejtë nga një gjykatë e padrejtë, ashtu sikur që janë të padrejta ftesat për drejtues dhe luftëtarë tjerë të UÇK-së”, ka shkruar në llogarinë e vet në “Facebook” lideri i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj.

Ai ka thënë se drejtuesit e UÇK-së, ashtu siç kanë ditur disa herë ta mbrojnë pastërtinë dhe luftën e drejtë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, edhe këtë radhë Kadri Veseli do di ta mbrojë luftën e drejtë të UÇK-së.

“Alternativa e vetme është përballja me fakte kundër shpifjeve të armiqve të Kosovës. Jam i bindur se Kosova do ta kalojë me sukses edhe këtë sfidë dhe se drejtësia do të ngadhënjejë përballë shpifjeve”, ka shkruar Limaj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas shpalljes së rezultateve të përgjithshme nga KQZ, në PZAP…