Lirohet lideri opozitar rus, Alexei Navalny

28 janar 23:54

Lideri i opozitës ruse, Alexey Navalny, është liruar pasi u arrestua të dielën për arsye se iu bashkua turmës së protestuesve në kryeqytetin rus.

Avokati i tij i liderit opozitar rus ka bërë me dije para mediave se ai ishte liruar por do të duhet të paraqitet në gjykatë në një datë të mëvonshme dhe pastaj mund të përballet me akuza.

Përkundër arrestimit të tij, Navalny më herët i kishte bërë thirrje protestuesve që të vazhdonin protestat.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë njëfarë mënyre…